به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها در گفت‌وگویی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی الگوی خوبی در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در کشور بوده و برگزاری این کرسی‌ها در قالب لیگ آزاداندیشی شکل مناسبی است.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی افزود: در کلاس‌های دروس معارف در طول دوره، یک یا دو جلسه باید به‌عنوان کرسی آزاداندیشی برگزار و امیدواریم کرسی‌های آزاداندیشی در قالب لیگ و کلاس‌های عمومی درس خارج و در فضای عمومی دانشگاه‌ها منعکس شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید گفت: سال تحصیلی جدید فرصت تازه و مغتنمی برای فضای علمی کشور و تربیت نسل تأثیرگذار در سرنوست آینده ایران اسلامی است.

وی افزود: فرهیختگان و استادان دانشگاه قدر این فضای علمی را با ارتباط دوستانه عالمانه و شاگردپروی می‌دانند و جریان دانشجویی باید از فرصت سال تحصیلی بهره‌مند شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها عنوان کرد: جریان دانشجویی باید از فرصت تحلیل در دانشگاه‌ها برای ایجاد حرکت‌های اثرگذار در سرنوشت کشور و اهتزار پرچم جمهوری اسلامی در دنیای پر از رقابت بهره بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی بیان کرد: طبیعتاً در کنار فضای آموزشی، توجه به تربیت و ساخت انسان‌های شایسته و دانشمندان متعهد، فهیم وطن‌پرست و باورمند به هویت، یکی از مأموریت‌های اصلی مدیران دانشگاه در آستانه سال تحصیلی جدید است.

14000815 1248973