به گزارش واحد ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد، نشست هم‌ اندیشی با موضوع بررسی مسائل و چالش‌های دانشگاه فردوسی مشهد با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد و تعدادی از اعضای هیات علمی این دانشگاه در دوره ضیافت اندیشه در اصفهان برگزار شد.

20230813 111425

در این نشست حجت‌ الاسلام و المسلمین دکتر مهدی ایمانی‌ مقدم گفت: ما باید شعار اخلاق‌ مداری را محور گفت‌وگو و برنامه‌های خود قرار دهیم که این امر باعث تحول در دیگر حوزه‌ها نیز می‌شود.

او افزود: معتقدم کارها با دستور و آیین‌نامه‌ پیش نمی‌رود و موجب تحول بنیادین نمی‌شود لذا اگر بخواهیم کاری صورت بگیرد اول ایجاد همدلی و رفاقت است.

ایمانی‌ مقدم اضافه کرد: باید از ظرفیت‌های نهاد، گروه‌های معارف، ظرفیت نشست‌های هم‌اندیشی و شورای فرهنگی در این راستا استفاده کرد.

رییس نهاد رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اهمیت بالای این دانشگاه در کشور گفت: کسی که مرجع یک مجموعه می‌شود کاریزمای خاص خود را دارد. آیا دانشگاه فردوسی مشهد صفات ويژه خود را دارد؟

او اضافه کرد: علم باید ما را به خداوند برساند و گرنه جهل و حجاب است. علوم انسانی مطالعه خلیفه الله است و این سوال مطرح است که علم چقدر ما را به خدا نزدیک می‌کند؟

20230813 111501

20230813 111349