به گزارش واحد ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد روز شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲، دکتر احمد حسین شریفی در اولین جلسه کلاس های ضیافت اندیشه با اشاره به توصیه امام سجاد(ع) در خصوص رفتار با دیگران گفت: این امام بزرگوار به فرزندان خود توصیه داشتند که هیچ گاه از خیرخواهی برای مردم کوتاهی نکنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین احمدحسین شریفی افزود: مولفه‌هایی که اندیشمندان پیرامون هوش هیجانی و عقلانی مطرح می‌کنند، در این بیان امام سجاد آمده است.

او اظهار کرد: طبق این فرمایش، کنترل هیجانات، قبول عذر از از جانب خود و مدیریت فرد مقابل و تبدیل فضا از حالت هیجانی و مدیریت عقلانی در برخورد با کسی که مقابل شما رفتار هیجانی دارد باید انجام شود.

این استاد مطالعات علوم انسانی اضافه کرد: منظور از نظم و قانون مداری حضور منظم در کلاس درس و جلسات علمی است. اگر استادی رویه‌ی آن نامنظم باشد نمی‌شود استاد باشد بلکه یک انبار اطلاعات است که بخواهد اطلاعاتی را به دانشجو منتقل کند.

او ادامه داد: استاد در ساعات ملاقات و دیدار با دانشجویان، معلمین باید منظم باشد و این مسائل شدنی است و در ذهن می‌ماند، دانشجو با رفتارهای عملی اساتید تربیت و در هرجا باشد با نظم همراه می‌شود.

shsr