درباره نهاد

nahad3سابقه نهاد در دانشگاهها به زمان حضرت امام خمينی (ره) بر می‌گردد. پس از انقلاب فرهنگی و بازگشايی دانشگاهها بمنظور جلوگيری از توطئه هايي که در صدد جدا کردن دو قشر روحانی و دانشگاهی از يکديگر بودند، امام راحل (ره) انديشه وحدت حوزه و دانشگاه را پايه گذاری کردند. براساس اين انديشه حضور روحانيان آگاه و خوش فکر، در دانشگاهها ضروری بنظر می‌رسيد و پس از آن بود که نمايندگان امام در دانشگاههای مهم کشور، فعاليت خود را آغاز کردند.

حوزه ریاست نهاد

عالی ترین مقام نهاد رهبری در دانشگاه: رئیس نهاد رهبری می­باشد که طی حکمی 3 ساله توسط آیت الله جنتی رئیس شورای نمایندگان رهبری در دانشگاهها منصوب می­شود.

حوزه معاونت نهاد

معاون نهاد در دانشگاه طی حکمی 2 ساله توسط رئیس نهاد منصوب می­شود.

ستاد استقبال از جدیدالورودها

قسمتی از پیام مسئول نهاد مقام معظم رهبری به دانشجویان جدیدالورود: امام صادق ع میفرمایند، دوس ندارم شما را جز به دو گونه ببینم، (استاد یا دانشجو) دانشجوی عزیز سلام علیکم خیر مقدم اینجانب را که قرین دعای خیر و آرزوی موقیت شما در زندگی است پذیرا باشید. زندگی زمینه ای برای تکامل، رشد و پویایی هر انسان و عرصه لحضه به لحضه نو آوری و شکوفایی اوست.

ضیافت اندیشه

الف- طرح ضیافت اندیشه دانشجویی: از سه سال پیش تاکنون با همکاری دفتر مرکزی نهاد در تهران طرح کشوری ضیافت اندیشه در ماه مبارک رمضان برگزار گردید که محتوای آن عموماً معرفت افزایی دینی و استفاده از فرصت معنوی ماه مبارک رمضان است که در کنار آن فعالیتهای فوق برنامه همچون نقد فیلم،مباحثه،اردوی تفریحی، مناجات خوانی محفل های انس با قرآن و... نیز فضایی بسیار دلچسب و به یادماندنی را ایجاد نموده است و در سال های اخیر نیز این دو حوزه صورت تخصصی و موضوعی تحت عنوان جنگ نرم، رسانه های مجازی و مکتوب به صورت متمرکز در تهران برگزار گردیده است.

دسترسی سریع

hamandishi

shenasnameh

اوقات شرعی

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
بازدید کل
۲۹۰
۱۴۸
۲۹۰
۱۲۶۷
۵۰۲۴
۴۶۲۹
۸۳۴۷۷۲

نشانی :
مشهد - بلوار وکیل آباد - دانشگاه فردوسی مشهد - مسجد حضرت زهرا (س)
تلفن : 30 - 38806421
فاکس : 38806431 - 051
پیامک : 30007461111197
پست الکترونیک : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید