بیانیه پنجمین اعتکاف دانشگاهیان دانشگاه فردوسی و علوم پزشکی مشهد

 بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

سه روز خلوت کردیم میان خود و خدای خود... محاسبه کردیم نفس خود را و استغفار کردیم از قصوراتمان و حمد کردیم یکتا خداوندگار را بر الطافش که سراسر هستیمان را فرا گرفته است.

سه روز تفکر و تأمل بر چیستی وجودمان کردیم و هدف را به سوی خدا چرخاندیم و مسیر زندگیمان را قدم به قدم به سوی او ترسیم نمودیم.

سه روز با کلامش مأنوس شدیم، نماز عشق اقامه کردیم و به سوی یکتا محبوب، متوجه شدیم و خواندیمش که خود گفت: «أدعونی أستجب لکم»

و اما بعد...

مگر نه اینکه بهترین جوانان آنانی هستند که صاحب فکر و اندیشه‌‌اند؟ مگر نه اینکه  اعتکاف یکی از رویش‌های انقلاب است؟ پس بر ما واجب است که از فضای معنوی و ایمانی اعتکاف در جهت بصیرت‌افزایی معنوی و سیاسی خود و دیگران بهره گیریم. چرا که «دیانت ما عین سیاست ماست» و این شعار است که تاریخ را متحول کرده.

1-    1- این مراسمات در ذات خود انسان‌ساز و در بیرون خود جامعه‌ساز است. پس ما معتکفین بر خود لازم می‌دانیم که از دعا و همفکری برای رهایی ملت‌های مظلوم از چنگال دشمنان بشریت یعنی کدخدای جهان‌خوار مولد داعش و نظام‌های خون‌آشام سرمایه‌گذار، فروگذاری نکنیم.

2-     2- ما معتکفین، اشاعه فرهنگ اسلام ناب و ارزش‌های عظیم اجتماعی سیاسی را وظیفه خود دانسته و از این امر آگاهیم که روحیه دفاع از ارزش‌ها همراه با اراده مجموعه‌های متدین، می‌تواند مسائلی چون فساد و افول فرهنگ را مهار و با آن‌ها به مبارزه ایمانی بپردازند و عزت امت‌های مسلمان را حفظ کند.

3-     3- مگر نه اینکه میل به عزت و قرب الهی همه را به هم نزدیک می‌کند پس بر ما واجب است که بر اندیشه عزت ملت‌های مسلمان و تعاملات پاک و بی‌آلایش مناسبات بین‌المللی در مسیر رشد و ترقی مسلمانان و تبلیغ ولایت‌مداری و ایمان، پای‌فشاری کنیم تا مباد که از غفلت ما خون مظلومی بر زمین ریزد و یا حق ملتی ضایع شود.

4-   4- اعتکاف، فرصت شروع تحولات فرهنگی است و این یعنی معتکفین، طلایه‌داران راه حفظ فرهنگ اسلامی و مبارزه با مفاسد اقتصادی و فرهنگی خواهند بود تا ندای پاک مطالبه‌گری ما نگذارد فرهنگ‌های غربی، قلوب غافلین را مریض کند که اگر چنین شود حسین علیه‌السلام بار دیگر در خون خویش خواهد خفت.

5-    5- در پایان، از خدای متعال خواستاریم تا یاریمان کند که در انجام وظایف محوله اهمال نورزیم و از مسؤولین می‌خواهیم آنچه تکلیف آن‌هاست در حمایت از خودباوری ملی و استیفاء حقوق ملت شریف ایران اسلامی و ترویج ارزش‌های اسلامی، به بهترین نحو به عرصه ظهور برسانند و زمینه‌های سربلندی امت اسلامی و عزت ملی را به معنای واقعی کلمه فراهم نمایند.

«الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا»

والسلام

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دسترسی سریع

hamandishi

shenasnameh

اوقات شرعی

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
بازدید کل
۵۹
۱۴۴
۵۹
۱۲۱۹
۳۸۴۱
۱۱۷۶۹
۸۰۸۳۵۰

نشانی :
مشهد - بلوار وکیل آباد - دانشگاه فردوسی مشهد - مسجد حضرت زهرا (س)
تلفن : 30 - 38806421
فاکس : 38806431 - 051
پیامک : 30007461111197
پست الکترونیک : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید